ДЯКУЄМО ВОЇНАМ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ КРАЇНУ!

Як подати інформацію щодо пошкоджень та руйнувань російськими окупаційними військами об’єктів культурної спадщини

Збираємо свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України.

Міністерство культури та інформаційної політики України створило ресурс для належного документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії.

Матеріали можуть бути використані як докази для кримінального переслідування причетних до злочинів відповідно до українського законодавства у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення. Надсилайте відео та фото матеріали, а також будь-яку інформацію згідно з формою нижче.

Переглянути зафіксовані злочини  https://mkip.notion.site/mkip/7be52d2803994651a23a220a8ed85f1c?v=6ea517f19a8944f9a902a50156656eea

View recorded crimes

https://mkip.notion.site/e9a4dfe6aa284de38673efedbe147b51?v=f43ac8780f2543a18f5c8f45afdce5f7

Приклади воєнних злочинів.


Як документувати?

1. Переконайтесь, що ситуація безпечна

2. Зробіть фото та/або відео - зафіксуйте загальний вигляд пошкодженого об’єкта та обстановки навколо об'єкту, за змоги - конкретні пошкодження


Посилання на сайт: https://culturecrimes.mkip.gov.ua/

Мапа культурних втрат від Українського культурного фонду

За попередніми підрахунками, понад 150 різних пам’яток та об’єктів культури були частково пошкоджені або повністю знищені внаслідок повномасштабного військового вторгнення росії на територію вільної України.

Для наочної демонстрації масштабів руйнації, ми запускаємо інтерактивну «Мапу культурних втрат». Візуалізація таких воєнних злочинів також спростовує заяви російського керівництва, що армія рф начебто наносить точкові удари виключно по об’єктам військової інфраструктури.

«Відтепер чи не усі руйнації, які російська армія нанесла культурній спадщині України можна буде переглянути в режимі реального часу. Така візуалізація їхніх злочинів вкотре буде доводити, що росія – брехлива країна-терорист, яка, всупереч будь-яким міжнародним правилам ведення війни, міжнародним конвенціям, нищить геть усе на своєму шляху. Також маємо надію, що ця карта стане вагомим аргументом під час дискусій з партнерами про виключення рф з лав різних міжнародних культурних організацій чи об’єднань», - зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду.

Мапа доступна за посиланням - https://uaculture.org/culture-loss

До наповнення мапи може долучитися кожен. Якщо ви стали свідками знищення культурної спадщини під час збройної агресії російської федерації проти України, надсилайте фото або відео докази до Міністерства культури та інформаційної політики через ресурс: https://culturecrimes.mkip.gov.ua
Після підтвердження інформації, дані будуть відображені на інтерактивній мапі.

Українська бібліотечна асоціація

ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Благодійним фондом «Бібліотечна країна» просить бібліотечну спільноту України та усіх небайдужих фіксувати пошкодження, яких зазнали бібліотеки від російської воєнної агресії. Для цього просимо вас заповнити реєстраційну форму. Отримана інформація використовується у перемовинах ВГО Українська бібліотечна асоціація з іноземними партнерами для збирання коштів на відбудову українських бібліотек.